OSTALA PONUDBA V KATEGORIJI:  VINARSTVO IN KLETARSTVO
∴ Polnilne naprave in linije       ∴ Zapiralci za steklenice        ∴ Etiketirke        ∴ Stroj za PVC kapsule
∴ Cisterne                                    ∴ Filtri in oprema                    ∴ Flotatorji         ∴ Mlini in pecljalniki
∴ Hladilni sistemi                        ∴ Stiskalnice                            ∴ Črpalke za vino in mošt     ∴ PVC zaboji
Oprema za hlajenje in gretje – ploščni toplotni izmenjevalec     ∴ Pralnice steklenic


Dobavljamo ionsko polazirajoče naprave (IPA)naplavne filtre (na vrečo), mikro filtre ter ploščne filtre in ostalo pripadajočo opremo. Pripravili smo vam tudi par dejstev in informacij o filtriranju. Za več informacij nas kontaktirajte.

IPA (ionska polazirajoča naprava):
Smo distributer za ionsko polazirajočo napravo IPA. Gre za preprosto fizično opremo, ki prepreči razvoj vodnega kamna in ga odstrani za vedno! Več si lahko preberete v predstavitvenem letaku.

• Filtriranje
Pri stekleničenju vina se praktično ne moremo izogniti filtraciji, če želimo, da bo vino v steklenici kristalno čisto in biološko stabilno.

Pod filtracijo vina razumemo ločitev motnih delcev od mikroorganizmov (kvasovke in bakterije) s pomočjo mehanično in različno delujočih filtracijskih snovi. Kot filtracijske snovi pridejo v poštev azbest, celuloza in kremenčeva pena. Izbira surovine in medsebojnega razmerja ali različna debelina plošč in volumna por omogočata, da precej spreminjamo filtracijske sposobnosti. Tako dobimo celo vrsto plošč. Od grobe ali mehanične filtracije do t.i. sterilne ali različne filtracije. Za majhne pridelovalce pride v poštev le ploščna filtracija .

Ostrina in zmogljivost filtracije je odvisna od izbire plošč, števila vloženih plošč in velikosti filtra. Mlada vina po čiščenju z raznimi čistilnimi sredstvi filtriramo s ploščami, ki imajo grobe pore, kar je mehanična filtracija. Tik pred stekleničenjem pa uporabimo ostro filtracijo, če gre za vino z nepovretim sladkorjem, pa različne. Približno moramo poznati količino, velikost in vrsto motnih delcev. Vsekakor je pomembno, da vino pred filtracijo očistimo z enološkimi čistilnimi sredstvi tako, da je v njem čim manj motnih delcev.

• Filter
Filter se uporablja za filtriranje in sterilizacijo belega in rdečega vina, penečih vin, olivnega olja, piva, kozmetičnih preparatov in naravnih izvlečkov iz zelišč. Sestavljen je iz nerjavečega ohišja, končnih in vmesnih slojnic, podstavka, lovilne posode, vijačnega steznika, barometra in vhodnih ter izhodnih ventilov. Za enostavno manevriranje po kleti je pritrjen na kolesa. Filtracija deluje tako, da delce, večje od največje velikosti por, zadrži. Tudi delci, manjši od velikosti por, se zadržijo zaradi adsorpcije, ki je posebej močna pri naplavni in ploščni filtraciji. Glede na velikost por, s filtrom odstranimo delce s premerom večjim od 100 μm ali celo manjše. V tehnološki verigi sledi čiščenju, stabilizaciji, pretoku, centrifugiranju in se izvaja običajno neposredno pred stekleničenjem vina. Glede na filtrni material ločimo naplavno, membransko in ploščno filtracijo. Pri vsaki filtraciji vina je potrebno vmesne slojnice menjati, kar predstavlja velik strošek (50-80 €/filtracijo). Obenem pa večkratna filtracija vinu odvzame več lastnosti, kot so odtenek barve, vsebnost prostega SO2, vonj vina in samo telo vina.

Preden gre vino v steklenice ga filtriramo, tako da je vino primerno za prodajo in je pri vinih višje kakovosti moţno tudi staranje. Pomagamo si s ploščnim filtrom.